Odpowiednie przyjęcie piłki to dla piłkarza podstawa, a dla drużyny gwarancja, że akcja się nie "urwie". – Od tego zaczyna Leo Messi – od dobrego przyjęcia piłki – mówi Maciej Stolarczyk, koordynator ds. młodzieży w Pogoni Szczecin.

Nazwa ćwiczenia: przyjęcie piłki wewnętrzną częścią stopy

Kategorie wiekowe: F 7-8, E 9-10, D 11-12

Opis ćwiczeń:
Na wyznaczonym polu gry zawodnicy ustawiają się w krąg. W jego środku porusza się piłkarz, do którego kierowane są podania. Jego zadaniem jest przyjąć piłkę wewnętrzną częścią stopy "dalszą" nogą od ustawionego pachołka. – Młodym piłkarzom nie dajemy przeciwnika naturalnego, jest to póki co imitacja – zaznaczył Maciej Stolarczyk.

Należy także zwrócić uwagę na komunikację między piłkarzami. Zawodnik, który jest w środku, zawsze musi wywołać imię partnera, od którego chce otrzymać piłkę. – Gra piłkarska to także mowa, które może pomóc w płynności akcji na boisku – podkreślił były piłkarz m.in. Pogoni Szczecin, Wisły Kraków i Widzewa Łódź.

Korzyści:
Przyjęcie piłki jest niezwykle istotnym elementem. Należy nad tym pracować, żeby później podczas spotkań przyjęcie ułatwiało, a nie utrudniało prowadzenie gry.

Masz problem z obejrzeniem wideo? Zobacz je na naszym kanale YouTube