Trenerzy podczas zajęć uczą zawodników odpowiednich nawyków, które przysłużą się im w trakcie meczów. Trener reprezentacji U15, Marcin Dorna, podkreśla znaczenie ćwiczenia podań ofensywnych.

Ćwiczenie jest bardzo ważne w modelu gry. Namawiamy zawodników do ich ofensywnych wyborów. Do tego, żeby wybierali zawodnika najdalej wysuniętego, by wybierali zawodnika, który jest pod bramką przeciwnika. Opieramy się również na wykonaniu podania zwrotnego do dalszej kontynuacji gry – zaznacza trener reprezentacji U15.

Nazwa ćwiczenia: ćwiczenie techniczno-taktyczne z wyborem podania

Kategorie wiekowe: B 15-16, A 17-18

Opis ćwiczeń:
Dwóch zawodników wymienia podanie. W tym samym czasie w środku boiska dwóch zawodników wykonuje odpowiedni ruch – do i od piłki. Ten zawodnik, który porusza się od piłki, odwraca się przodem do gry i zgrywa piłkę do zawodnika, który jest do niego ustawiony przodem.

Kolejnym zadaniem jest podanie do zawodnika biegnącego. Należy zagrać w tempo – tak, aby nie zatrzymywać zawodnika w pełnym ruchu.

Korzyści:
W trakcie ćwiczenia zawodnicy doskonalą przyjęcie i uderzenie piłki wewnętrzną częścią stopy lub prostym podbiciem. Do tego trenerzy pracują z zawodnikami nad kwestiami taktycznymi – wyborem zawodnika, do którego zostanie skierowane podanie, co ma przełożenie na rozwój akcji ofensywnej.

Masz problem z obejrzeniem wideo? Zobacz je na naszym kanale YouTube