Prawidłowe zagrywanie futbolówki wewnętrzną częścią stopy to dla piłkarza podstawa. Ćwiczenie, które pozwoli doskonalić tę umiejętność, przedstawia Wojciech Kowalewski, były reprezentant Polski.

Nazwa ćwiczenia: doskonalenie uderzenia wewnętrzną częścią stopy

Kategorie wiekowe: F 7-8, E 9-10

Opis ćwiczeń:
Ćwiczenie jest podzielone na cztery etapy. Jeden z zawodników rozpoczyna od podania piłki do partnera między "brameczką" – dwoma ustawionymi pachołkami. Oczywiście zagrywa futbolówkę wewnętrzną częścią stopy.

Zawodnik, który otrzymał podanie, zaczyna prowadzenie piłki w kierunku kolejnego partnera i podaje do niego futbolówkę między kolejnymi dwoma pachołkami.

Trzeci zawodnik biorący udział w ćwiczeniu, który otrzymał piłkę, rozpoczyna z nią slalom pomiędzy tyczkami. Wykorzystuje przy tym grę wewnętrznymi częściami stopy. Następnie i on zagrywa piłkę do partnera, uderzając ją pomiędzy dwoma pachołkami.

Czwarty uczestnik ma za zadanie zagrać piłkę przez "brameczkę" i obiec ją z lewej strony. Ostatnią fazą jest strzał w kierunku bramki, także wykonany wewnętrzną częścią stopy.

Korzyści:
Ćwiczenie ma pomóc ci doskonalić zagrywanie piłki wewnętrzną częścią stopy. Do tego w jego trakcie będziesz także pracował nad przyjęciem futbolówki, kontrolą nad nią oraz wykonywaniem zwodów.

Masz problem z obejrzeniem wideo? Zobacz je na naszym kanale YouTube