W treningach piłkarskich uczestniczą duże grupy zawodników. Jak należy zorganizować takie zajęcia? Opowiada o tym Wojciech Kowalewski, były reprezentant Polski.

Extra Time gościł w akademii prowadzonej przez Wojciecha Kowalewskiego, kiedy na treningu obecnych było dwudziestu ośmiu zawodników. - Piłkarze zostali podzieleni na trzy grupy. Ze względu na maksymalne wykorzystanie czasu i zminimalizowanie czasu przestoju zawodników – czyli zwiększenie ich aktywności i efektywności treningu – każda grupa pracuje z jednym z trenerów. Mamy strefę gry, strefę pracy koordynacyjnej i strefę pracy nad techniką gry z piłką – objaśnił.

Kowalewski potwierdza, jak ważne są proporcje przy ustalaniu, ilu trenerów ma się zajmować grupą zawodników. – Staramy się, żeby podczas zajęć na jednego trenera przypadało maksymalnie dziesięciu, dwunastu zawodników. To sprawia, że każdy z piłkarzy jest maksymalnie zaangażowany czasowo. Nie musi długo czekać, żeby powtórzyć ćwiczenie – stwierdził były reprezentant Polski.

Masz problem z obejrzeniem wideo? Zobacz je na naszym kanale YouTube