Chcesz mknąć pomiędzy rywalami? Mijać ich jak tyczki? Do tego musisz świetnie opanować prowadzenie piłki. To jedno z najważniejszych ćwiczeń dla młodych zawodników. Opowiada o nim Dariusz Gęsior, koordynator ds. młodzieży w Ruchu Chorzów.

Nazwa ćwiczenia: prowadzenie piłki

Kategorie wiekowe: F 7-8, E 9-10

Opis ćwiczeń:
Prowadzenie piłki po linii prostej
Najpierw na wyznaczonym odcinku z zaznaczoną linią prostą poruszaj się zagrywając piłkę wewnętrzną częścią stopy. Potem prowadź piłkę po linii prostym podbiciem. Kolejne odcinki pokonuj używając do tego najpierw prawej nogi, a potem lewej nogi. W następnym etapie prowadź piłkę na zmianę lewą i prawą nogą. 

Prowadzenie piłki po linii łamanej
Trenerzy wyznaczą kolejne pole do ćwiczeń i "zygzakowatą" trasę. Twoim zadaniem będzie poruszanie się po niej prowadząc piłkę. Używaj raz prawej, raz lewej nogi oraz wewnętrznej i zewnętrznej części stóp.

Korzyści:
Dzięki tym ćwiczeniom nauczysz się, jak swobodnie poruszać się po boisku z piłką przy nodze. Po pewnym czasie będzie niemal "przyklejona" do twojej stopy. Zamiast skupiać się na kontrolowaniu futbolówki, będziesz mógł mknąć po boisku z podniesioną głową.

Nagranie zostało zrealizowane na obiektach AWF w Białej Podlaskiej.

Masz problem z obejrzeniem wideo? Zobacz je na naszym kanale YouTube