Praca z młodzieżą to duże wyzwanie dla trenera.  Trzeba mieć do tego ogromne serce – mówi Stefan Majewski, dyrektor sportowy PZPN, opowiadając o roli trenera w wychowywaniu młodych piłkarzy.

– Jeżeli będziemy pojmować nasz zawód, że jesteśmy nauczycielami i wychowawcami, to na pewno wszyscy rodzice będą zadowoleni. Każdy z nas chciałby, żeby nasze dziecko było uczone w sposób optymalny, żeby trening był doskonały – zaznacza.

Również istotne jest, żeby dziecko czerpało przyjemność z zajęć. - Dla nas największą nagrodą będzie to, że dziecko po każdej jednostce treningowej będzie chciało przyjść na kolejne zajęcia. Jeżeli będziemy poświęcać im dużo czasu, dzieci będą zadowolone – stwierdził.

Majewski podkreślił także rolę komunikacji na linii trener – piłkarze. – Za każdym razem, jeżeli trener potrafi w odpowiedni sposób przekazać uwagę, to dziecko to przyjmie. Jeżeli ta uwaga będzie niezręcznie lub nietaktownie przekazana, to możemy spotkać się z pewnym buntem tego małego człowieka, który sobie to inaczej wyobraża – powiedział.

Jeżeli uda nam się w najmłodszych latach ukształtować człowieka, to już osiągnęliśmy sukces. Jeżeli do tego będziemy dobrze pracować z dzieckiem i będzie ono odnosiło sukcesy, to wówczas nasza praca będzie znakomita. Myślę, ze zawsze najlepszą zapłatą, za to co robimy na treningu, będzie uśmiech dziecka – zakończył.

Masz problem z obejrzeniem wideo? Zobacz je na naszym kanale YouTube