Na naszą prośbę Arkadiusz Milik prezentuje, jak uderzać na bramkę po przyjęciu piłki ze zmianą kierunku. Bardzo ważnym elementem jest zwód, jaki należy wykonać przed przyjęciem futbolówki. Należy także zwrócić uwagę na szybkość wykonania ćwiczenia i precyzję strzału.

Na czym polega ćwiczenie?

Zawodnik ustawiony tyłem do pola karnego przeciwnika po otrzymaniu podania od swojego partnera przyjmuje piłkę z półobrotem i oddaje strzał.

Bardzo istotnym elementem przed przyjęciem piłki jest ruch zwodny w kierunku przeciwnym do wybiegnięcia do piłki. Zawodnicy mogą przyjąć futbolówkę zewnętrzną częścią stopy jak i wewnętrznym podbiciem.

Kiedy w zajęciach nie uczestniczy bramkarz, to zawodnika można zmusić do dokładnego uderzenia ustalając strefy w bramce poprzez ustawienie dwóch tyczek w odległości jednego metra od słupka. Zadaniem zawodnika będzie posyłanie piłki jak najbliżej słupków.

Najpierw trenerzy i zawodnicy powinni koncentrować się na prawidłowym wykonaniu ćwiczenia. Następnie powinni zwracać uwagę na szybkość wykonania ćwiczenia i precyzję strzału.

Kiedy wykorzystać to zagranie?

Przyjęcie piłki ze zmianą kierunku i uderzenie na bardzo dobrym poziomie muszą opanować zawodnicy występujący na pozycji napastnika. Dzięki niemu, będąc ustawionym tyłem do bramki, uda im się uwolnić odkrycia przeciwnika i precyzyjnym strzałem umieścić futbolówkę w siatce.

Masz problem z obejrzeniem wideo? Zobacz je na naszym kanale YouTube