Mgr inż. Jagoda Podkowska ukończyła studia na wydziale Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Jej specjalnością jest dietetyka, którą zajmuje się już od 8 lat. Właścicielka firmy Nutrizone (www.nutrizone.pl), zajmującej się szeroko rozumianą dietetyką sportową.

W Centrum Rehabilitacji Sportowej opracowuje dla pacjentów plany żywieniowe mające na celu wspomaganie procesu rehabilitacji oraz treningu funkcjonalnego.

Komponuje programy żywieniowe oraz suplementacyjne m.in. dla kolarzy, piłkarzy, tenisistów oraz pływaków. Opiekuje się młodymi sportowcami. Współpracuje także z Klubem Sztuk Walki Copacabana w Warszawie, gdzie ustala strategie żywieniowe w czasie przygotowań do zawodów. Jest autorką wielu tekstów ukazujących się na łamach portali internetowych związanych ze sportem oraz czasopism tematycznych.

Współtworzy Centrum Dietetyki Sportowej pod Centralnym Ośrodkiem Medycyny Sportowej oraz prowadzi zajęcia dla studentów AWF w Warszawie oraz WSNS w Lublinie. Pod jej opieką są również osoby niezwiązane ze sportem, borykające się z nadwagą bądź otyłością oraz innymi chorobami cywilizacyjnymi takimi jak cukrzyca, nadciśnienie, choroby układu pokarmowego czy układu ruchu.

Sport jest nieodłącznym elementem jej życia. W 2008 roku startowała w maratonach rowerowych z cyklu Mazovia, a także w XXV Mistrzostwach Polski Szkół Wyższych w Kolarstwie Górskim. W 2009 roku rozpoczęła swoją przygodę z Brazylijskim Jiu-Jitsu. Odnosi sukcesy na zawodach zarówno w kraju jak i za granicą.

Zdobyte doświadczenie oraz praktyka pomagają jej w pracy z różnymi osobami – zarówno profesjonalnymi sportowcami jak i amatorami. Żywi przekonanie, że indywidualne podejście oraz uświadomienie znaczenia zdrowego odżywiania są kluczowe w dążeniu do zdrowia zarówno fizycznego jak i psychicznego, a także są warunkiem efektywnego treningu i sukcesów w sporcie. W pracy z dziećmi oraz z młodzieżą skupia się przede wszystkim na tym, aby to właśnie one rozumiały jak wielkie znaczenie dla ich rozwoju sportowego ma to, co spożywają.

Pasja oraz praktyka w dietetyce sportowej sprawia, że jest w tym zakresie specjalistą najwyższej klasy.

Osiągnięcia sportowe:
1. miejsce VIII Mistrzostwa Polski w Brazylijskim Jiu-Jitsu kat. biało-niebieski – Łódź, 10.11.2012
1. miejsce X Puchar Polski w Brazylijskim Jiu-Jitsu kat. elita – Konin, 26.06.2012
1. miejsce – World Professional Jiu-Jitsu Championship Bucharest Trial kat. białe/niebieskie – Bukareszt, 11.02.2012
3. miejsce – Warsaw World Professional Jiu-Jitsu Championship kat. open białe/niebieskie – Warszawa, 23.10.2011
2. miejsce – Warsaw World Professional Jiu-Jitsu Championship kat. 63 białe/niebieskie – Warszawa, 22.10.2011
1. miejsce – International London Open kat. niebieskie – Londyn, 12.10.2011
2. miejsce – IX Puchar Polski kat. Elit – Konin, 28.05.2011
1. miejsce – III Memoriał Helio Gracie – Opalenica, 10.04.2011
1. miejsce – XIII Liga Brazylijskiego Jiu-Jitsu – Skała, 12.03.2011
3. miejsce – Warsaw World Professional Jiu-Jitsu Championship kat. OPEN białe/niebieskie – Warszawa, 12.02.2010
1. miejsce – XII Liga Brazylijskiego Jiu-Jitsu – Konstancin-Jeziorna, 16.10.2010
1. miejsce – II Memoriał Helio Gracie – Opalenica, 10.04.2010
3. miejsce – XI Liga BJJ – Skała, 6.03.2010