W jednych z wcześniejszych odcinków Marcin Dorna, trener młodzieżowych reprezentacji Polski, opowiadał o zabawie "na sygnał za kolegą". Można je modyfikować w różny sposób. Jaki? Zobaczysz w wideo.

Nazwa ćwiczenia: Na sygnał za kolegą – zabawa ruchowa

Kategorie wiekowe: G 3-6, F 7-8, E 9-10

Opis ćwiczeń:
Trener lub trenerzy na wyznaczonym polu ustawią przeszkody – małe płotki, duże płotki i słupki. Twoim zadaniem będzie pokonanie wyznaczonej trasy.

Nad płotkami przeskakuj jedną nogą lub obunóż, w zależności od jego wysokości. Wokół słupków biegaj małym krokiem. W zależności od wskazówek trenerów będziesz je mijał z lewej bądź z prawej strony.

Podczas wykonywania ćwiczenia musisz reagować na sygnał od trenera. Kiedy szkoleniowiec powie imię jednego z zawodników, musisz jak najszybciej ustawić się za nim w rządku.

Jeżeli w zespole jest dwóch zawodników o takim samym imieniu, trenerzy podzielą was na dwie drużyny, a jeżeli trzech, to odpowiednio na trzy grupy.

Trenerzy mogą wymagać, żeby wskazany piłkarz podniósł do góry rękę i pokazał innym, że to za nim mają się ustawiać. 

Korzyści: 
Zabawy takie, jak "na sygnał za kolegą" i ich modyfikacje, mają rozwijać twoją koordynację ruchową, szybkość reagowania i zwinność. Dzięki temu będziesz swobodniej poruszał się na boisku.

Nagranie zostało zrealizowane na obiektach AWF w Białej Podlaskiej.

Masz problem z obejrzeniem wideo? Zobacz je na naszym kanale YouTube