Czasy, kiedy rozgrzewka polegała głównie na żmudnym bieganiu, odeszły w niepamięć. Trenerzy podczas zajęć piłkarzy przeznaczają wiele czasu na pracę nad techniką. A więc jeśli rozgrzewka, to dobrze, by była ona z piłkami.

– Technika jest najważniejsza. Dopóki piłkarze się jej nie nauczą, to nie możemy przejść dalej – mówi Mirosław Szymkowiak, który przyjął extratime.tvp.pl w swojej Akademii Piłkarskiej "21" im. Henryka Reymana. Podczas rozgrzewek były piłkarz Widzewa Łódź i Wisły Kraków kładzie nacisk na to, żeby młodzi zawodnicy jak najczęściej byli przy piłce.

Nazwa ćwiczenia: Rozgrzewka z piłkami

Kategorie wiekowe: od F 7-8 do C 13-14

Opis ćwiczeń:
Dobierzcie się w pary i ustawcie się w określonej odległości od siebie. Waszym zadaniem będzie wymienianie dokładnych podań między sobą. Zagrywajcie piłkę wewnętrzną częścią stopy.

Pamiętaj, aby podczas wykonywania ćwiczeń twoje biodra były proste, a wewnętrzna część stopy naprężona przy mocniejszych zagraniach. Podczas przyjmowania piłki amortyzuj ją swoją stopą.

W kolejnym etapie rozgrzewki twoim zadaniem będzie poruszanie się po boisku z piłką przy nodze. Pamiętaj o tym, żeby zmieniać kierunek ruchu oraz części stopy, którą kontrolujesz futbolówkę.

Podczas rozgrzewki ćwicz także umiejętność żonglerki. Podbijaj futbolówkę prostym podbiciem stopy oraz kolanem tak, aby piłka nie spadła na ziemię.

Korzyści:
Podczas rozgrzewek z piłkami wyrabiasz u siebie lepsze "czucie" piłki. Pracujesz także nad techniką zagrywania futbolówki i sposobem jej przyjmowania. Dzięki temu w trakcie spotkań będziesz operował piłką z większą swobodą.

Masz problem z obejrzeniem wideo? Zobacz je na naszym kanale YouTube