Oddajemy w Państwa ręce serwis internetowy Extra Time. To miejsce dla młodych piłkarzy, ich trenerów, rodziców, a także wszystkich tych, którym piłka nożna leży na sercu.

Serwis Extra Time, współtworzony przez TVP Sport i Polski Związek Piłki Nożnej, to miejsce, w którym dowiecie się jak trenować. Będziemy sugerować różne rozwiązania, przedstawiać propozycje treningów. Udostępniać konkretne ćwiczenia i udzielać porad. Chcemy to robić w przystępnej formie, żeby każdy - zarówno trener, rodzic, jak i zawodnik mogli wyciągnąć coś dla siebie.

Serwis podzieliliśmy na kilka działów. Poniżej opis każdego z nich.

Trening

Dział Trening jest poświęcony wszystkim młodzieżowym kategoriom wiekowym. W każdym tygodniu będziemy prezentować ćwiczenia dla różnych kategorii wiekowych. Omówimy ich zalety i przydatność. Poznaj ogólne założenia pracy w każdej kategorii wiekowej

Strefa Pro
Młodzi zawodnicy zawsze szukają idoli do naśladowania. Piłkarzy, którzy mogliby stanowić dla nich wzorzec, do którego chcą dążyć. W dziale Strefa Pro czołowi polscy piłkarze będą pokazywać różne zagrania, a także radzić młodym piłkarzom jak się zachowywać w różnych sytuacjach na boisku i poza nim.

Rodzice
Każdemu rodzicowi zależy na tym, żeby dziecko jak najlepiej rozwijało się dzięki treningom piłkarskim. Nie oznacza to jednak tylko rozwoju fizycznego. Pomożemy w dbaniu o sferę mentalną oraz w kwestii żywienia. Dzięki temu młodzi piłkarze będą lepiej przygotowane na wyzwania czekające na nich w świecie sportu.

Rodzicom przybliżać będziemy także, jak dbać o swoje piłkarskie pociechy i ich prawidłowy rozwój. W tym celu stworzyliśmy m.in. dział zdrowie, który jest współredagowany z prestiżową warszawską kliniką Carolina Medical Center.

Sekcje działu Zdrowie:
Moje ciało – w tym dziale wytłumaczymy jak funkcjonuje ciało piłkarza;
Kontuzje – na czym polegają powszechne i poważne urazy?;
Profilaktyka – w tym miejscu poradzimy jak zapobiegać kontuzjom;
Psychologia – nie zapominamy o rozwoju mentalnym zawodników;
Żywienie – co i w jakich ilościach powinni jeść piłkarze w poszczególnych kategoriach wiekowych? Odpowiedzi znajdziecie w tej sekcji.

Trenerzy

Z kolei w tej sekcji trenerzy znajdą mnóstwo materiałów, które pozwolą im podnieść swój warsztat. Będą tam zarówno porady, jak i gotowe konspekty treningowe.

Więcej o dziale Trenerzy