Koronowe akcje podczas spotkań budzą zachwyt. Wiele z tych zagrań piłkarze wyćwiczyli podczas zajęć w młodości. Ty również możesz je opanować. Pomoże w tym ćwiczenie doskonalące przyjęcie, uderzenie i koordynację.

Inaczej zagrywa się piłkę stojąc, a inaczej będąc w ruchu. Ćwiczenie zaproponowane przez Marcina Dornę, sprawi, że będziesz mógł odrobinę poczuć się jak podczas meczu. Jeżeli dobrze wyćwiczysz wszystkie elementy ćwiczenia, to potem powtórzenie zagrań podczas spotkania nie będzie dla ciebie żadnym problemem.

Do tego praca nad koordynacją ruchową sprawi, że w szybciej i lepiej zareagujesz w nietypowych sytuacjach na boisku.

Nazwa ćwiczenia: ćwiczenie kompleksowe

Kategorie wiekowe: Od D 11-12 do A 17-18

Opis ćwiczeń:
To ćwiczenie rozpoczniesz kilkadziesiąt metrów przed bramką. Najpierw podaj do jednego z kolegów. Następnie twoim zadaniem będzie uderzenie dorzuconej piłki wewnętrzną częścią stopy oraz przebiegnięcie przez "drabinkę" położoną na murawie. Potem znów zgraj piłkę wewnętrzną częścią stopy, ale innej nogi i ponownie wykonaj ćwiczenie na drabince. Na koniec, gdy będziesz już bliżej bramki, spróbuj strzelić gola.

Korzyści:
Dzięki temu ćwiczeniu będziesz mógł pracować nad kilkoma elementami – podaniem, zgrywaniem piłki oraz strzałem. Ponadto będziesz poprawiał swoją koordynację ruchową.

Masz problem z obejrzeniem wideo? Zobacz je na naszym kanale YouTube