Zwinność, szybkość, spryt. Te cechy bardzo przydają się na boisku. Dariusz Gęsior – koordynator ds. młodzieży w Ruchu Chorzów – zna sposoby, żeby je wyćwiczyć. Nie potrzeba do tego żmudnych zajęć. Można nad nimi pracować w formie zabawy, zwanej "ośmiornicą".

Kiedy zaczynasz swoją przygodę z piłką, niezwykle ważna jest praca nad koordynacją ruchową. Im lepiej im swobodniej będziesz poruszał się na boisku, tym szybciej będziesz stawał się coraz lepszym piłkarzem.

Nazwa ćwiczenia: Zabawa "Ośmiornica"

Kategorie wiekowe: G 3-6, F 7-8, E 9-10

Opis ćwiczeń:
Jeden lub dwóch trenerów stoi na środku wyznaczonego pola. Twoim zadaniem jest przebiec na drugą stronę i nie dać im się dotknąć. Ci, którzy zostaną "złapani", odchodzą i z boku obserwują dalsze zmagania. Ćwiczenie powtarzane jest do momentu, aż na placu zostanie tylko jeden z zawodników, który wygrywa zabawę.

W drugiej odmianie ćwiczenia, zawodnicy, którzy zostaną dotknięci, dołączają do trenera lub trenerów. Łapiecie się za ręce tworząc "ośmiornicę", która próbuje łapać kolejnych zawodników. Zabawa toczona jest do momentu, aż wszyscy twoi koledzy zostaną złapani.

Korzyści:
Dzięki tym ćwiczeniom podszkolisz swoją koordynację ruchową, szybkość i zwinność.

Nagranie zostało zrealizowane na obiektach AWF w Białej Podlaskiej.

Masz problem z obejrzeniem wideo? Zobacz je na naszym kanale YouTube