Zbigniew Witkowski poprowadził w 2013 roku reprezentację kobiet do lat 17 do mistrzostwa Europy. Zobaczcie, w jaki sposób zawodniczki trenują pod jego okiem wyprowadzanie ataków bocznymi sektorami boiska.

Nazwa ćwiczenia: Ćwiczenia przygotowawcze do schematów atakowania w bocznych sektorach boiska

Kategorie wiekowe: A 17-18, B 15-16

Opis ćwiczeń:
W zajęciach biorą udział boczna obrończyni, boczna pomocniczka, środkowa pomocniczka i dwie napastniczki.

Zadaniem bocznej obrończyni, bocznej pomocniczki i środkowej pomocniczki jest wykonanie według odpowiedniego schematu sekwencji podań bez przyjęcia piłki. Po niej następowało dośrodkowanie bocznej obrończyni do napastniczek. Ich zadaniem było wykonanie zmiany krzyżowej i wykończenie akcji.

- Chciałbym zwrócić uwagę na jakość wykonania ćwiczenia. Każde wyjście do piłki musi być poprzedzone ruchem zawodniczki. Nigdy nie przyjmujemy piłki w miejscu. Zwracamy także uwagę na zachowanie napastniczek. Zmiana krzyżowa musi nastąpić w momencie, kiedy zawodniczka w bocznym sektorze boiska opanuje piłkę i spojrzy w kierunku napastniczek - zaznaczył Witkowski.

Korzyści:
Ćwiczenie stanowi przygotowanie do doskonalenia schematów atakowania w bocznych sektorach boiska. Do tego to dobra forma treningu strzeleckiego. W trakcie ćwiczenia zawodniczki wykonują wiele zagrań wewnętrzną częścią stopy, doskonalą współpracę i komunikację na boisku.

Chcesz współtworzyć Extra Time? Zaproponuj temat kolejnych materiałów wideo. Wyślij nam maila na extratime@tvp.pl.