Rozgrzewka z zasady przygotowuje zawodników do dalszej części treningu. Można w niej zawrzeć także elementy treningu techniki użytkowej. Odpowiednie ćwiczenie przedstawia Bartłomiej Zalewski, trener reprezentacji U15, który w listopadzie 2013 roku uczestniczył w zgrupowaniu kadry U21.

Nazwa ćwiczenia: kompleksowe ćwiczenie rozgrzewkowe

Kategorie wiekowe: A 17-18, B 15-16

Opis ćwiczeń:
Ćwiczenie rozpoczyna się od różnych form biegu. Następnie zawodnicy zgromadzili się w jednym z narożników boiska i wykonywali krążenia ramion. Kolejnym etap ćwiczenia był poświęcony technice użytkowej – zawodnicy mieli za zadanie w różny sposób odgrywać piłkę stopami albo głowami.

Innym elementem był akcent motoryczny, w którym skoncentrowaliśmy się na koordynacji i szybkości, tak żeby wprowadzić w część główną treningu – zaznaczył Zalewski. Zawodnicy mieli za zadanie odegrać piłkę do partnera głową i następnie wykonać bieg przez ułożone na murawie drabinki.

Korzyści:
Zawodnicy w trakcie ćwiczenia rozgrzewają mięśnie, co ma zminimalizować szanse odniesienia urazów podczas dalszych ćwiczeń. Akcenty techniczne i motoryczne mają z kolei za zadanie przygotowanie piłkarzy do głównej części treningu.

Chcesz współtworzyć Extra Time? Zaproponuj temat kolejnych materiałów wideo. Wyślij nam maila na extratime@tvp.pl.