We wcześniejszych odcinkach mogliście zobaczyć różne części treningu prowadzonego przez Bartłomieja Zalewskiego. Zwieńczeniem zajęć jest gra szkolna dziewięciu na dziewięciu z zawodnikiem neutralnym.

Nazwa ćwiczenia: gra szkolna 9 na 9 z zawodnikiem neutralnym

Kategorie wiekowe: A 17-18, B 15-16

Opis ćwiczeń:
Gra toczy się na wyznaczonym polu gry. Zawodnicy mają do dyspozycji dowolną liczbę kontaktów. W momencie posiadania piłki ich zadaniami było jak najdłuższe utrzymanie się przy piłce, gry do zawodników na wolne pole, w odpowiednich momentach przyspieszenia gry w bocznych sektorach boiska poprzez grę na jeden, dwa kontakty. – Podstawowym elementem powinna być chęć zdobywania bramek – dodał Zalewski.

Podstawową zaletą jest możliwość dowolnej modyfikacji. – Możemy modyfikować grę ze względu na dany mikrocykl treningowy, możemy układać założenia pod kątem kolejnego przeciwnika – zaznaczył.

Korzyści:
Gra jest podsumowaniem wcześniejszych części treningu, co sprawia, że ćwiczenia mocniej utrwalają się w głowach zawodników. W trakcie gry zawodnicy uczą się i doskonalą, jak radzić sobie w konstruowaniu akcji w warunkach zbliżonych do meczowych.