Podczas spotkań najczęściej będziesz zagrywał piłkę wewnętrzną częścią stopy. Trenerzy mają w zanadrzu wiele ćwiczeń, podczas których będziesz do perfekcji szlifował ten element gry.

Bądź przygotowany na to, że trenerzy będą poświęcać nauce uderzania piłki wewnętrzną częścią stopy wiele uwagi. To podstawa. Szkoleniowcy będą razem z tobą pracować nad wyrobieniem prawidłowych nawyków, tak bardzo przydatnych w dalszym rozwoju piłkarskim.

Nazwa ćwiczenia: nauka uderzania piłki wewnętrzną częścią stopy

Kategorie wiekowe: F 7-8, E 9-10

Opis ćwiczeń:
Twój partner przytrzymuje piłkę na ziemi podeszwą. Twoim zadaniem jest uderzanie w stojącą futbolówkę. Uważnie słuchaj trenerów i ich wskazówek na temat tego, jaką postawę przyjąć i w jaki sposób ustawiać stopę, którą stajesz na ziemi oraz tą, którą kopiesz w futbolówkę. Uderzaj piłkę w jej środek i rób to największą częścią stopy.

W kolejnym etapie przed uderzeniem futbolówki wykonaj kilka kroków marszu i doskok do piłki.

W dalszej fazie nauki uderzania piłki wewnętrzną częścią stopy dobierz sobie partnera do gry. Stojąc w wyznaczonej przez trenera odległości zacznijcie podawać sobie futbolówkę. Bądźcie cały czas w ruchu. Na hasło szkoleniowca, możecie zmniejszać lub zwiększać odległość pomiędzy sobą. Pamiętajcie, żeby nie liczy się szybkość, ale dokładność wykonania ćwiczenia. W ostatniej fazie na moment stań nieruchomo w rozkroku. Zadaniem twojego partnera będzie trafienie futbolówką między twoje nogi. Po chwili zamieńcie się rolami.

Korzyści:
Jeżeli opanujesz ten element perfekcyjnie, to będziesz podawał piłkę ze swobodą i wyczuciem. Będziesz mógł błyskawicznie budować akcje swojej drużyny, a twoje zagrania będą cieszyć oko kibiców.

Masz problem z obejrzeniem wideo? Zobacz je na naszym kanale YouTube