Jeden z najbardziej znanych trenerów bramkarzy w Polsce. Jego podopiecznymi byli: Łukasz Fabiański (Arsenal Londyn), Łukasz Załuska (Celtic Glasgow) czy Radosław Cierzniak (Dundee United).

Był zawodnikiem Ekotanu Zalewo, Legii Warszawa, Stomilu Olsztyn i Łady Biłgoraj. W 1995 roku doznał poważnego złamania nogi i był zmuszony zakończyć karierę. Rozpoczął pracę z bramkarzami - najpierw w Ładzie, a od 1996 roku w MSP Szamotuły.

W 2000 roku Dawidziuk rozpoczął współpracę z Polskim Związkiem Piłki Nożnej jako trener bramkarzy reprezentacji Polski juniorów i młodzieżowych. Współpracował z takimi trenerami jak Krzysztof Słabik, Michał Globisz, Dariusz Dziekanowski i Władysław Żmuda.

Od lipca 2006 do września 2009 był trenerem bramkarzy pierwszej reprezentacji, którą prowadził Leo Beenhakker. Następnie, od 25 września 2009 roku, w duecie z Radosławem Mroczkowskim, kierował reprezentacją Polski do lat 23.

W latach 2011-12 pracował w Lechu Poznań. Od 3 czerwca 2011 do 1 marca 2012 roku pełnił funkcję dyrektora sportowego "Kolejorza". Potem zajmował się szkoleniem trenerów bramkarzy. W lecie 2012 roku ponownie dołączył do sztabu szkoleniowego reprezentacji Polski.

Od września 2006 roku pełni funkcję koordynatora trenerów bramkarzy w PZPN. Jest także członkiem Zespołu Kształcenia i Licencjonowania Trenerów.